Hakkımızda

Tarihçemiz

Türkiye’nin en eski markalarından biri olan Dyo’nun hikâyesi Durmuş Yaşar’ın 1927 yılında İzmir Şeritçiler Çarşısı’nda açtığı ilk boya mağazası ile başlar… Yeniliği, farklılığı ve kaliteyi prensip edinen Durmuş Yaşar 1941 yılında ilk boya imalathanesini kurar ve Türkiye’nin ilk yerli boya markası “Yaşarin” ve “Hazırlanmış Boya”yı piyasaya sürer.
1953 yılında ise öncü girişimleri ile Türk sanayinin gelişimine büyük katkılar yapan Duayen İşadamı Selçuk Yaşar, İzmir Bornova’da Türkiye’nin ilk yerli boya fabrikası Dyo’nun temelini atar.
Bugün ulaştığı nokta ile Yaşar Topluluğu’nun ve Türk boya sektörünün en önemli şirketlerinden biri olan Dyo, ürün çeşitliliği, müşterilerine her zaman en iyiyi sunmayı hedefleyen yaklaşımı, kalitesi, geniş bayi ağı ve güçlü insan kaynağı ile büyümesini hızla sürdürüyor.

Dyo Hakkında

Boya sektöründe pek çok ilki gerçekleştiren ve sektörde öncü bir role sahip olan Dyo, ısı yalıtım sistemleri ve inşaat boyaları, sanayi, mobilya, otomotiv ve deniz boyaları olmak üzere farklı alt sektörlerin tümünde üretim yapan tek boya şirketi… Üretim yaptığı tüm alanlarda; üstün teknoloji, müşteri odaklılık, çevreye ve insana saygılı üretim ve satış sonrası hizmetleri ile farklılaşan Dyo, Türkiye’nin en büyük Ar-Ge Merkezlerinden birini de bünyesinde bulunduruyor. Türkiye’deki üretimini İzmir Çiğli ve Dilovası fabrikalarında gerçekleştiren Dyo, Rusya, Romanya ve Mısır’da da üretim ve satış olarak faaliyetlerini sürdürüyor.
Dyo; müşteri memnuniyeti, çevrenin korunması, çalışanlarının güvenliği ve enerji verimliliği ile ilgili tüm süreçlerinde de kalitesini tescillemiş durumda.

YALITIM 4.0 DEVRİMİ BAŞLADI!

Dünya bizim evimiz ve biz evimizin yarınını düşünüyoruz, dünyanın daha yaşanabilir bir yer olmasını istiyoruz.
Yaşama, yapılara değer katıyoruz ve verimli yalıtım teknolojileri sunuyoruz.
Yenilikçiyiz. Zamanın ruhuna ayak uydurup yeni teknolojilerden faydalanıyoruz.
Doğayla dostuz, çevreye zarar vermekten kaçınıyoruz.
İş ortaklarımıza değer veriyoruz. Ortak çıkarlarımız için efor sarf ediyoruz.
Verimli teknolojileri hayata geçiriyoruz.
Çözüm odaklıyız.
Konumuzda öncüyüz ve her zaman öncü kalmak için çok çalışıyoruz.
Geleceğin ihtiyaçlarını biliyoruz ve bu yönde çözümler üretiyoruz.
Türkiye’de yalıtım 4.0 devrimini başlatarak, DYOTHERM markamız ile sürdürülebilir hayata katkıda bulunuyoruz.